Základní škola a Mateřská škola Kostelany se nachází ve Zlínském kraji v obci Kostelany nedaleko okresního města Kroměříž. Jedná se o malou obec, která má ve své správě dvě sousední obce Lhotku a Újezdsko s jedním Obecním úřadem v Kostelanech. Tato obec se rozkládá na severovýchodním výběžku pohoří Chřiby a ze tří stran je obklopena smíšenými lesy.  Jsme malotřídní škola s jednou třídou mateřské školy a s 1. až 4. postupným ročníkem základní školy. Vzděláváme přibližně 60 žáků z Kostelan a okolí (Újezdsko, Lhotka, Zlámanka a Drahlov). Výuka probíhá ve třech třídách. Předškolní děti navštěvují třídu mateřské školy. Žáci 1. a 2. ročníku se vzdělávají v I. třídě a do II. třídy chodí žáci 3. a 4. ročníku.